Optymalna precyzja wycinanego materiału przy pomocy lasera

Wycinanie laserowe cieszy się wśród wielu branż ogromną popularnością. Dzięki niezwykłej precyzji cięcia, dokładności oraz powtarzalności produkcja przy użyciu wiązki laserowej spełnia wszelkie niezbędne normy jakościowe. Żadna inna dostępna na rynku metoda cięcia czy to za pomocą plazmy, tleny lub przy użyciu wody nie gwarantuje znakomitych rezultatów porównywalnej jakości. Jak wygląda cięcie detali za pomocą wiązki laserowej? Jest to uproszczona metoda cięcia, która wykorzystuje wiązkę laserową i gaz tnący. Podczas tej metody wykorzystuje się gaz techniczny jak azot lub tlen. Bardzo ważną kwestią podczas korzystania z gazu technicznego jest jego czystość. Wycinanie przy użyciu wiązki laserowej wymaga stosowania gazów o najwyższej jakości, które odznaczają się bardzo wysokim poziomem czystości. Wycinanie laserowe odbywa się przy użyciu jednej z trzech metod. Oczywiście w zależności od mocy i parametrów, które zostaną użyte podczas obróbki.

Metody i technika cięcia laserem

Cięcie przy wykorzystaniu lasera odbywa się przy użyciu trzech różnych metod. Pierwsza metoda nazywa się cięcie reaktywne. Podczas tej metody stosowany jest odpowiedni strumień tlenu lub mieszaniny chemicznej, która zawiera argon oraz tlen. Podczas tej metody powstaje ogromna ilość ciepła. Wycinanie laserem dzięki wypalaniu jest niezwykle wydajna metoda cięcia arkusza blachy od innej metody. Drugą metodą jest cięcie przy wykorzystaniu pęknięć. W tej metodzie stosuje się wiązkę laserową, która doprowadza niewielką część materiału do ogromnej temperatury. Tego typu obróbka nazywana jest formowaniem przerw w materiale. Ostatnią metodą jest cięcie s tanie ciekłym. Podczas tej metody stosuje się azot lub argon. Dzięki temu istnieje możliwość precyzyjnego oczyszczania wycinanej powierzchni.  Technika wycinania za pomocą wiązki laserowej zaliczana jest to obróbki polegającej na rozdzieleniu termicznym materiału, który zostaje poddany obróbce. Podczas tego procesu niewielkich rozmiarów wiązka laserowa dociera do powierzchni materiału i jednocześnie nagrzewa do bardzo wysokiej temperatury metalowy materiału, co prowadzi do stopienia lub odparowania materiału.

Wycinanie laserowe jako najlepsza metoda

Od wielu lat wiadomo, że wycinanie laserowe jest najlepszą metodą cięcia metalu. Dzięki swej precyzji, powtarzalności, niskim kosztom produkcji jest wybierana przez wielu producentów na całym świecie.

Wycinanie laserowe cieszy się wśród wielu branż ogromną popularnością. Dzięki niezwykłej precyzji cięcia, dokładności oraz powtarzalności produkcja przy użyciu wiązki laserowej spełnia wszelkie niezbędne normy jakościowe. Żadna inna dostępna na rynku metoda cięcia czy to za pomocą plazmy, tleny lub przy użyciu wody nie gwarantuje znakomitych rezultatów porównywalnej jakości. Jak wygląda cięcie detali za pomocą wiązki…