Wycinanie elementów za pomocą wiązki laserowej

Wycinanie laserowe jest najpopularniejszą i najbardziej praktyczną metodą ciecia elementów z arkusza blachy. W głównej mierze wykorzystuję się ją w przemyśle konstrukcji budowlanych czy części samochodowych. Dzięki swojej wydajności, precyzji czy też wysokiej jakości z roku na rok zyskuje niesłabnącą popularność. Rolę narzędzia, która wycina element z arkusza blachy w tej nowoczesnej metodzie pełni wiązka laserowa. Urządzenie odpowiedzialne za proces cięcia laserem wyposażony jest w system soczewek i luster, które umożliwiają bardzo szybkie uzyskanie niezwykle wysokiej temperatury. Wiązka laserowa powoduje topnienie metalu, tworząc przy tym precyzyjne nacięcie na powierzchni obrabianej blachy. W ten sposób można zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Laser – czym właściwie jest?

Laser emituje trzy rodzaje różnego promieniowania elektromagnetycznego jak ultrafioletowe, podczerwone lub z zakresu światła widzialnego, który wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej. Promieniowanie emitowane przez wiązkę laserową jest spójne, spolaryzowane oraz ma postać wiązki o niezwykle małej rozbieżności. W laserze można otrzymać promieniowanie o bardzo małej szerokości linii emisyjnej. Natomiast impulsowych laserach można otrzymać dużą moc o danym impulsie i niezwykle krótkim czasie trwania tego impulsu. Laser jest wręcz synonimem precyzji, ponieważ to dzięki niemu uzyskuje się nawet najbardziej skomplikowane elementy.

Cechy główne wycinania laserowego

Wycinanie laserowe należy do najbardziej nowoczesnych procesów technologicznych. Dzięki jego skuteczności cięcia wykorzystuje się go do wycinania bardzo wielu różnych materiałów jak stal nierdzewna, kwasoodporna. Wycinanie laserowe zastąpił tradycyjne cięcie wykonywane mechanicznie. Cięcie blachy za pomocą wiązki laserowej cechuje się wysoką powtarzalnością, a także można dzięki niemu realizować nawet najbardziej niestandardowe zlecenia złożone przez klientów. Wycinanie za pomocą lasera jest zdecydowanie bardziej efektywne niż tradycyjna metoda. Istotną zaletą lasera jest fakt, iż dzięki niemu uzyskuje się gładkie krawędzie obrabianego materiału, które nie wymagają dalszej obróbki. Dlatego przedsiębiorstwa zajmujące się, na co dzień wycinaniem elementów za pomocą lasera mogą znacząco skrócić czas realizacji danego zamówienia.

Wycinanie laserowe skraca czas realizacji zamówienia, wycinanie laserowe jest bardziej efektywne od standardowej metody, wycinanie laserowe wykorzystują przedsiębiorstwa z branży części samochodowych.

Wycinanie laserowe jest najpopularniejszą i najbardziej praktyczną metodą ciecia elementów z arkusza blachy. W głównej mierze wykorzystuję się ją w przemyśle konstrukcji budowlanych czy części samochodowych. Dzięki swojej wydajności, precyzji czy też wysokiej jakości z roku na rok zyskuje niesłabnącą popularność. Rolę narzędzia, która wycina element z arkusza blachy w tej nowoczesnej metodzie pełni wiązka laserowa.…