Na czym polega wycinanie laserowe?

Współczesny sektor przemysłowy, w tym ściśle powiązany z produkcją elementów do wysokiej jakości urządzeń, musi bazować na profesjonalnej obróbce materiałów. Wiele z elementów konstrukcyjnych posiada złożone kształty. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby ich obróbka, czy samo przygotowanie, zachodziły w sposób bardzo precyzyjny. Złożone konstrukcje to składowe wielu, zespolonych ze sobą w sposób harmonijny, elementów. Dlatego dokładność wykonania co do milimetra, determinuje nie tylko jakość poszczególnych elementów, ale też całych konstrukcji, które zostaną wykonane z ich zastosowaniem.

Dlaczego warto zastosować cięcie laserem?

Obecnie różnego typu stopy stali stanowią materiał bardzo popularny. Ich zastosowanie jest wszechstronne. Od sektora budowlanego, zarówno w postaci elementów konstrukcyjnych, jak również wykończeniowych, przez branże motoryzacyjne, związane z produkcją maszyn przemysłowych, podczas produkcji samolotów, okrętów, a także branży kosmicznej. Kluczowym elementem, który wpływa na rozwój i zastosowanie nowoczesnej technologii, jest obróbka materiałów. Dlatego wycinanie laserowe ze strony ciecielaser.pl jest obecnie jednym z najbardziej popularnych, ale też cenionych rozwiązań. Wszystko z uwagi na ogromną precyzję maszyn, ale też jakość samego cięcia.

Wycinanie laserowe CNC

Technologia CNC, czyli z języka angielskiego computerized numerical control to system, który pozwala na programowanie maszyn do tego, by wykonywały konkretne prace w oparciu o algorytm. Dzięki temu urządzenia CNC mogą z ogromną precyzją być stosowane jako podstawowe i dostosowane do tego celu maszyny zajmujące się obróbką materiałów. Obok stali, która poddawana jest, między innymi skrawaniu, lasery CNC mogą być użyte w przypadku płyt wiórowych, popularnych w branży budowlanej, ale też innego typu materiałów. Wszystko dlatego, iż wiązka lasera posiada bardzo dużą moc. Dzięki temu możliwe jest cięcie nawet bardzo twardych materiałów.

Niskie koszty eksploatacji

Standardowe urządzenia tnące wyposażone są w fizyczne ostrze, które, w zależności od zastosowanego materiału, jest mniej lub bardziej podatne na uszkodzenia, w tym ścieranie się ostrzy. Problem ten został wyeliminowany w przypadku laserów. Wiązka nie ulega zużyciu w trakcie cięcia, co przekłada się na redukcję kosztów, które związane z odpowiednim wyposażeniem maszyny w elementy tnące. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi związane z obróbką materiałów, mogą nie tylko oferować swoje usługi na nowym, wyższym poziomie, ale też zminimalizować koszty tego typu czynności.

 

Współczesny sektor przemysłowy, w tym ściśle powiązany z produkcją elementów do wysokiej jakości urządzeń, musi bazować na profesjonalnej obróbce materiałów. Wiele z elementów konstrukcyjnych posiada złożone kształty. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby ich obróbka, czy samo przygotowanie, zachodziły w sposób bardzo precyzyjny. Złożone konstrukcje to składowe wielu, zespolonych ze sobą w sposób harmonijny, elementów. Dlatego…